دستور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش برای برکناری دبیر فدراسیون ژیمناستیک!

شناسه خبر: MjgwOTM /

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان خواستار انتخاب فرد جدیدی برای پست دبیری فدراسیون ژیمناستیک شده است!

به گزارش اسلامیک اسپرت، اتفاقاتی که در فدراسیون ژیمناستیک رخ می‌دهد همچنان کانون توجه است. در تازه‌ترین اتفاق، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با ارسال نامه‌ای به فدراسیون ژیمناستیک، خواستار کنار گذاشته شدن محسن سلیمانی دبیر و محمدمحسن نوری خزانه‌دار این فدراسیون و معرفی افراد جدیدی برای این پست‌ها شده است. در این نامه دلایل این موضوع نیز توضیح داده شده است.

با توجه به نوع کار در معاونت توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش، چنین دستوری در خصوص خزانه‌دار فدراسیون دور از ذهن نیست، چرا که خزانه‌دارها به نوعی با این معاونت همکاری دارند و فعالیت‌های‌شان باید هماهنگ با این معاونت باشد، اما در خصوص دبیر فدراسیون شرایط متفاوت است.

حکم دبیر فدراسیون توسط وزیر ورزش صادر می‌شود و حال سؤال اصلی این است که چرا معاون پشتیبانی وزارت ورزش دستور برکناری را صادر کرده است؟ اگر هم مشکلی باشد، باید این کار از طریق معاونت قهرمانی یا دفتر وزیر صورت بگیرد آن هم نه با نامه رسمی. شاید این نامه اثرات بلاتکلیفی وزارت ورزش در بخش معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای باشد که همچنان پس از استعفای داورزنی، بلاتکلیف مانده و فرد جدیدی برای این مسئولیت معرفی نشده است.

اصولاً فدراسیون‌ها مستقل هستند و اگر چه وزارت ورزش روی آنها نظارت دارد اما اینکه بخواهد به صورت کتبی دستور برکناری یا جابجایی فرد یا افرادی را صادر کند عملاً به معنای دخالت دولت در ورزش است. اگر هم در یک فدراسیون اتفاقات یا احیاناً تخلفاتی از سوی برخی افراد رخ داده باشد این نهادهای نظارتی هستند که به موضوع ورود می‌کنند.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه