منصوریان: همه برای یک نفر و یک نفر برای همه را فردا تعریف می‌کنیم/ پرسپولیس اگر لیاقت داشت، چهارمین قهرمانی را می‌آورد

شناسه خبر: MjgwNzM /

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تأکید کرد، بازیکنان و مربیان این تیم فردا در دیدار مقابل پرسپولیس شعار «همه برای یک نفر و یک نفر برای همه» را تعریف خواهند کرد.

به گزارش اسلامیک اسپرت، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار ذوب‌آهن - پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به اعضای تیم پرسپولیس و دوستانم خوبم کریم باقری و افشین پیروانی، هم‌بازی‌های من در ادوار تیم ملی خیرمقدم می‌گویم. ما کارهای فشرده‌ای در تمرینات انجام داده و سعی کردیم نفر به نفر بازیکنان پرسپولیس را آنالیز کنیم.

وی افزود: الحمدالله شرایط تیم بسیار خوب است و کارهای تاکتیکی بسیار فشرده و روزمره را انجام داده‌ایم. برای بازیکنان خودمان مبحث پرسپولیس را باز کرده‌ایم و کمی وقت گذاشتیم تا گروه فنی ما کار تاکتیکی که کالدرون با پرسپولیس انجام داده را برای بازیکنان تشریح کند. امیدوارم ذوب‌آهن با توجه به روحیه‌ای که این روزها در آن موج می‌زند و تبدیل به یک خانواده فوتبالی شده است، بتواند نتیجه خوبی کسب کند. ما می‌خواهیم امروز شعار همه برای یک نفر و یک نفر برای همه را امروز تعریف کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به این پرسش که چه پیش‌بینی از نتیجه بازی امروز دارد، گفت: به غیر از تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و تراکتور، برای کار آنالیز سایر تیم‌های روی دو سه نفرشان تکیه می‌کنیم، اما برای رویارویی با چهار تیمی که نام بردم، باید کل 11 نفر مجموعه تیم‌شان را در نظر بگیریم. برای برنده شدن در این چهار بازی باید حمایت بیشتری داشته باشید. با توجه به اینکه دیدار با استقلال و پرسپولیس به صورت زنده پخش می‌شود، انرژی مضاعف بین بازیکنان وجود دارد، اما اینکه چقدر بیشتر تمرکز گذاشته و با دیسیپلین بازی کنند، مستلزم کارهایی است که در طول تمرینات انجام داده‌ایم.

منصوریان ادامه داد: ما نمی‌توانیم بگوییم روی یکی دو بازیکن پرسپولیس فشار خواهیم گذاشت تا تیم‌شان را از کار بیاندازیم. پرسپولیس تیم خیلی خوبی است و افتخار بزرگی را یدک می‌کشد و سه قهرمانی سه سال گذشته را کسب کرده است. ما همه‌ی تلاش‌مان را می‌کنیم که سه امتیاز را اینجا نگه داریم.

وی درباره اینکه چه صحبتی با هواداران ذوب‌آهن دارد، خاطرنشان کرد: در عین حال که با سپاهان رقیب هستیم، دوست و همشهری هستیم. می‌خواهم درددل امیر قلعه‌نویی را ادامه بدهم. خیلی از بازی‌ها به نتیجه لازم نرسیدیم، اما کیفیت بازی‌مان فوق‌العاده خوب بود. سپاهان در کیفیت و نتیجه خوب بوده است، اما استادیومش مقابل تیم‌های بزرگ خالی می‌شود. ورزشگاه نقش جهان داخل شهر است و فولادشهر بیرون از شهر، اما از هواداران می‌خواهم که امروز ما را تنها نگذارند. ما شانس 90 به 10 را برای خودمان قائل هستیم، اما طبیعتاً میهمان ما با حجم جمعیت خودش می‌آید. من هم دغدغه دوست، مربی و هم‌بازی سابقم را دارم و دوست دارم استادیوم را با یار دوازدهم ببینم. اگر قرار است استادیوم خالی باشد با تیم‌های صنعتی دیگر هیچ فرقی نداریم و بدون هوادار خواهیم بود. امروز مردم اصفهان بدون در نظر گرفتن رنگ زرد و سبز به ورزشگاه بیایند. بازیکنان ما می‌خواهند وقتی وارد ورزشگاه می‌شوند، سکوهای روبه‌رو را سبز قبا ببینند. حتی اگر لازم باشد، هواداران سپاهان هم بیایند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان درباره اینکه تیمش به نسبت پرسپولیس استراحت کمتری داشته است، گفت: طبیعتاً پرسپولیس با استراحت بیشتری به اصفهان آمده و از فشردگی بازی با نساجی مازندران رها شده و سرحال‌تر است. ما تقویم را دیدیم. ذوب‌آهن باید در 9 روز سه بازی انجام دهد که خیلی شبیه لیگ انگلیس شده‌ایم. اگر همه مجموعه سخت‌افزاری‌شان خوب باشد، می‌شود هر چهار پنج روز بازی کرد، اما سه روز یک بار سخت است. ما جوان‌های خوبی داریم و اهداف‌مان را پلکانی پیگیری کرده‌ایم. الان به فکر بازی پرسپولیس هستیم و برنامه‌ای که به باشگاه داده‌ایم برای همه‌ی‌ ساعت‌هایش برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

منصوریان در واکنش به اینکه پرسپولیس در دیدار قبلی‌اش شکست خورده است، گفت: پرسپولیس دیدار آخرش در جام حذفی را با برد پشت سر گذاشته است. ما دنبال برد هستیم و کل مجموعه وقت ندارد با خیلی چیزها مدارا کند. با توجه به شرایط تیم، انسجام خط دفاعی و دروازه‌بانی که جوان و آماده پر کشیدن است، نمی‌خواهیم بی‌گدار به آب بزنیم. ما باید رو به جلو باشیم، اما باید باهوش عمل کنیم. شما هر لحظه می‌توانید پرسپولیس را ببرید، اما اگر آسیب بخورید، سخت برمی‌گردید. استقلال و پرسپولیس تیم‌هایی نیستند که بی‌تجربه باشند، اینها با کلکسیونی از بازیکنان خوب بازی می‌کنند. ان‌شاء‌الله برای سه امتیاز می‌رویم، اما با حوصله بازی خواهیم کرد.

وی در مورد اینکه باشگاه ذوب‌آهن به‌عنوان بهترین تیم ایرانی در آسیا انتخاب شده است، گفت: افتخاری است که با ذوب‌آهن به دست آوردم و فکر کنم در رنکینگ هم در رتبه اول ایستاد. من از بازیکنانم تشکر کردم، چون آنها زحمت کشیدند. به گروه خودم، گروه پزشکی، مجموعه اجرایی باشگاه و ... تبریک می‌گویم. این لیاقت را داشتم که به نمایندگی از مربیان ایرانی در جمع مربیان 17 پله صعود کنم و در رتبه 217 قرار بگیرم. خدا را شکر در کره زمین نفر 217 شدن خیلی مهم است. از دوستان خواهش می‌کنم به نسلی که از 2006 می‌آید، اعتماد کنند، اینها می‌توانند به رتبه‌های بهتری برسند. برخی از مربیان جوان استعدادهایی دارند که وقتی مقایسه می‌کنم، واقعاً از خیلی‌ها بهترند. خودم دوست دارم وقتی به یک جایی رسیدم، با پاسپورت ایرانی به آنجا برسم. افتخار می‌کنم در شرایط سخت، همسرم را مجبور کردم که پسرم را در تهران به دنیا بیاورد. خیلی‌ها دوست داشتند بچه‌شان در خارج از ایران به دنیا بیاید، اما طبق توافق با همسرم تصمیم گرفتیم امیر منصوریان در تهران به دنیا بیاید.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به اظهارات محمدحسین انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس که گفته بود نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود، گفت: انصاری‌فرد یکی از بهترین فوتبالیست‌های پرسپولیس و بااخلاق بوده است، اما دو گله به عنوان برادر کوچک‌تر از ایشان دارم. او در فوتبال برتر به نظر کمی عصبانی بود که گفت نمی‌گذارند برای چهارمین بار پرسپولیس قهرمان شود. این حرف شائبه را به وجود می‌آورد که پرسپولیس در سه سال گذشته چطور قهرمان شده است. این حرف خستگی را روی تن مربیان، بازیکنان و مدیران قبلی پرسپولیس گذاشت. ما دنبال نماد نشان دادن بین هواداران نیستیم. پرسپولیس در سه سال گذشته زحمت کشید که سه قهرمانی آورد. اگر لیاقت داشت، چهارمین قهرمانی را می‌آورد و اگر نمی‌گذارند قهرمان شود، این شائبه برای سه سال پیش پرسپولیس به وجود می‌آید.

منصوریان افزود: این سؤال خارج از مسئله فنی بود، اما به این دلیل پاسخ دادم که مبحث داوری امروز تحت فشار قرار می‌گیرد. با این نوع ادبیات داور امروز تحت فشار قرار می‌گیرد. بیژن حیدری یکی از بهترین داور 10 سال اخیر است. آقای دکتر حیدری، شما صدای من را می‌شنوی و از تو می‌خواهم امروز بهترین داوری عمرت را داشته باشی. چند روز پیش با نفت مسجدسلیمان بازی داشتیم. داور پشت دروازه پنالتی پرواضح علیه ما را گرفت، اما پنالتی ما در نیمه اول را نگرفت. شاید آن بازی را با پنالتی حریف می‌باختیم و یا شاید با پنالتی که برای ما می‌گرفت، سیستم بازی‌مان تغییر می‌کرد. ما با این حال در کنفرانس بعد بازی چنین حرف‌هایی نزدیم.

وی ادامه داد: اگر تیمی بخواهد درباره داوری گلایه کند، اول ما هستیم، چون حداقل 12 امتیاز به خاطر داوری از دست داده‌ایم، 12 امتیازی که ممکن بود امروز روبه‌روی شما ننشینم. برای من نگران‌کننده است فشار میلیونی پرسپولیس روی افکار داور تأثیر نگذارد. امیدوارم داور بهترین استراحت را امشب داشته و امروز بهتر وارد زمین شود. من روی انصاری‌فرد را می‌بوسم، اما حق تیم من است که از آن دفاع کنم. تیم من مظلوم است. به هیچ وجه نباید درباره داوری صحبت کنیم، چون مدیرعامل ما خودش داور بوده است. با این روند باید دنبال داوران خارجی برویم، چون هر تیمی می‌گوید فلان داور را نمی‌خواهیم. متأسفانه فضای فعلی ظلم به داور است. به غیر از ممبینی هیچ داوری حق مصاحبه ندارد تا از خودش دفاع کند. خودمان را جای داور بگذاریم و اجازه دهیم راحت قضاوت کنند. ما چه ببازیم چه ببریم از داور تمکین خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در رابطه با وضعیت مصدومان تیمش تصریح کرد: احسان پهوان از ناحیه همسترینگ دچار درد شده است، اما بازیکن همه فن حریف‌مان یعنی محمدرضا خلعتبری را داریم و خیلی به اواخر بازی امیدوارم که جریان بازی را عوض کند. ما در نیمه دوم تمام تجربیات او را می‌خواهیم.

منصوریان در مورد اینکه بهتر نبود بازی در ساعت بهتری برگزار شود، گفت: برگزاری بازی در ساعت اعلام شده کیفیت چمن و سرعت توپ را بهتر می‌کند. فولادشهر اما، در ارتفاع واقع شده و سرمای بیشتر دارد. متأسفانه یک جای کار در اصفهان می‌لنگد، چرا که بازی سپاهان و استقلال در ساعت 15 برگزار شد و دیدیم ورزشگاه پر نشد. اصفهانی‌ها باید امروز زاینده‌رود را راها کنند و به ورزشگاه بیایند.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه