هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال| استقلال به یحیی رسید پرسپولیس به منصوریان/ کورس سه تیم برای صدر

شناسه خبر: MjgwNTQ /

هفته سیزدهم لیگ برتر روز پنجشنبه با انجام 6 مسابقه به پایان می‌رسد. استقلال میزبان شهر خودرو مشهد است و پرسپولیس در اصفهان به مصاف ذوب آهن می رود.

به گزارش اسلامیک اسپرت، در ادامه هفته سیزدهم لیگ برتر 6 مسابقه روز پنجشنبه برگزار می‌شود. در این روز پرسپولیس مقابل یک مربی استقلالی و استقلال مقابل یک مربی پرسپولیسی قرار می‌گیرد. رقابت هم برای صدرنشینی بین سه تیم سپاهان، استقلال و شهر خودروست.

نگاهی به بازی های این هفته می اندازیم؛

استقلال - شهر خودرو؛ فینال 6 امتیازی

آبی پوشان بعد از 6 برد متوالی در اصفهان مقابل سپاهان با اشتباه عجیب داور متوقف شدند تا نوار بردهای استقلال قطع شود. استقلالی ها که یک تیم منسجم و سرحال نشان می دهند فردا در ورزشگاه آزادی و در حضور هواداران بی شمار خود میزبان تیم دوم جدول شهر خودرو هستند. این مسابقه در واقع یکی از فینال های 6 امتیاز نیم فصل اول لیگ محسوب می شود. برنده مسابقه به صدر جدول می رسد حتی اگر این صدرنشینی موقت و یک ساعته باشد! زیرا سپاهان یک ساعت بعد در مازندران به مصاف نساجی خواهد رفت و در صورت پیروزی صدر را پس خواهد گرفت. 

استقلال و شهر خودرو نویدبخش یک بازی زیبا و تهاجمی را می دهد. هر دو مربی فقط به فکر فوتبال هستند و به دنبال نباختن نیستند بلکه برای برد بازی می کنند و به دنبال بازی هجومی خواهند بود. شهر خودرو با 4 گل خورده بعد از سپاهان دومین خط دفاع قدرتمند لیگ را در اختیار دارد ولی استقلال هفته گذشته نیز توانست 2 گل به سپاهان در خانه اش بزند و تعداد گل های خورده زردپوشان را سه برابر کند! حضور مهدی رحمتی درون دروازه شهرخودرو هم  به جذابیت های این بازی اضافه خواهدکرد. کاپیتان سابق استقلال حالا رودروی تیم محبوبش و تیمی قرار می گیرد که سیدحسین حسینی را درون دروازه دارد.

مصدومیت شیخ دیاباته بدترین خبر برای آبی پوشان در آستانه این مسابقه حساس است البته سروش رفیعی هم در شهر خودرو محروم است. قلب تپنده این مسابقه در مستطیل سبز و هنرنمایی بازیکنان مربوط است اما مغز بازی روی نیمکت دو تیم قرار دارد. شطرنج فوتبالی استراماچونی ایتالیایی با یحی گل محمدی مربی اسبق پرسپولیس می تواند جذابیت های فنی بازی را هم چند برابر کند.

تراکتور تبریز- شاهین شهرداری بوشهر؛ بازی راحت قرمزپوشان؟

لغو برخی از مسابقات در هفته های یازدهم و دوازدهم لیگ برتر باعث بهم ریختگی نظم جدول لیگ شده است با این حال تراکتور با دو بازی کمتر و 17 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد. البته قرمزپوشان تبریزی در لیگ سه باخت متوالی دارند که پیروزی مقابل تیم نود ارومیه در جام حذفی نوار باخت های این تیم را قطع کرده است، تراکتور در لیگ هم به دنبال قهرمانی است و باید این روند منفی خود را متوقف کند و بازی با شاهین بوشهر بهترین فرصت برای قرمزپوشان تبریزی است. شاهین شهرداری بوشهر بدون برد در انتهای جدول قرار گرفته و با 23 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را هم در اختیار دارد. تراکتوری ها فرصت دارند که در این مسابقه به یک برد پرگل برسند البته میشو سرمربی کروات و جدید شاهین تلاش کرده شرایط تیمش را تغییر بدهد. شاهینی ها در سه هفته اخر لیگ سه مساوی گرفته اند و باختی نداشته اند بنابراین تراکتور با یک دفاع اتوبوسی روبه رو خواهد شد. 

گل گهر سیرجان - نفت مسجدسلیمان؛ سلطان تساوی‌ها در کویر

گل گهر با مجید جلالی هم نتوانسته به شرایط مناسب و مطلوب برسد و همچنان مثل شاهین بوشهر بدون برد است. البته گل گهری ها با 6 گل زده ضعیف ترین خط حمله لیگ را هم دارند و با این ویژگی ها باید مقابل نفت مسجدسلیمان بدون باخت قرار بگیرند. تیمی که سخت گل می خورد و در این فصل اصلا نباخته است. بنابراین خیلی دور از ذهن است که اولین شکست نفتی ها در سیرجان رقم بخورد. می توان پیش بینی کرد که دهمین مساوی این فصل شاگردان تارتار هم در این مسابقه در جدول لیگ ثبت شود! نفت مسجدسلیمان با تارتار لقب سلطان مساوی این فصل را به خود اختصاص داده اند.

نساجی مازندران - سپاهان اصفهان؛ نبرد در شهر خسته

بازی نساجی با پرسپولیس به دلیل آلودگی هوا لغو شد  و اکنون این تیم با استراحت کافی مقابل سپاهانی قرار می گیردکه یک بازی سخت مقابل استقلال انجام داده است. نساجی 7 هفته است که برد نداشته و شاگردان رضا مهاجری برای کسب سومین برد فصل خود در حضور هواداران شان تلاش خواهند کرد. سپاهان هم مثل نفت مسجدسلیمان بدون باخت در صدر جدول قرار دارد و می داند اگر در این مسابقه امتیاز از دست بدهد ممکن است صدر جدول را از دست بدهد. پنالتی که در بازی با استقلال برای سپاهان گرفته نشد عامل جنجال های رسانه ای زیادی شد.  محمدرضا اکبریان داور مسابقه باید دقت زیادی در این مسابقه داشته باشد تا مثل زاهدی فر داور بازی با استقلال 5 هفته خانه نشین نشود! 

صنعت نفت آبادان - پیکان تهران؛ فقط پیروزی

نفت آبادان یا همان عشق برزیلی های فوتبال ایران مشکلات مالی زیادی دارند و حتی مدیران باشگاه از پیش آمدن این شرایط ابراز شرمندگی کرده اند با این حال آنها مقابل هواداران دو آتشه و متعصب خود برای برد بازی خواهند کرد. پیکان هم که با دو بازی کمتر در رده دهم جدول ایستاده به دنبال رسیدن به نیمه بالایی جدول لیگ است. پیکان دو برابر صنعت نفت در لیگ گلزنی کرده و با 16 گل زده خط حمله آتشینی دارد اما خط دفاعش خیلی مستحکم نیست. هر دو تیم در این مسابقه برای برد بازی خواهند کرد.

ذوب آهن اصفهان - پرسپولیس؛ تقابل با منصوریان

ذوب آهن بعد از اولتیماتوم به علیرضا منصوریان نباخت و یک برد و یک مساوی در کارنامه منصوریان درج شد و اکنون این تیم به مانع سخت و بلندی به نام پرسپولیس رسیده هرچند این مسابقه در اصفهان برگزار می شود اما بعید است که هواداران  ذوب آهن بیشتر از  هواداران پرسپولیس در  ورزشگاه باشند. غیبت احتمالی علیرضا بیرانوند در این مسابقه شاید خبر خوشی برای علیرضا منصوریان و تیمش باشد. بیرانوند که در جمع سه نامزد بازیکنان برتر سال آسیا قرار گرفته بود مسافرتی طولانی به شرق آسیا و کشور هنگ کنگ داشت و بعید است با این وضعیت کالدرون از او در این مسابقه استفاده کند. کالدرون که بعد از باخت خانگی مقابل نفت مسجدسلیمان زیر فشار انتقادها قرار گرفته به دنبال پیروزی است. او باید یک مربی استقلالی را شکست بدهد تا به وضعیت تیمش سامان بدهد. پرسپولیس که یک بازی معوقه هم دارد در صورت پیروزی  در همان رده چهارم جدول باقی می ماند. 

برنامه مسابقات و اسامی داوران هفته سیزدهم لیگ برتر:

چهارشنبه ۱۳ آذر

سایپا تهران – فولاد خوزستان

داور: پیام حیدری

کمک ها: سعید قاسمی – سیدیعقوب حجتی

کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان – حامد سیری

داور چهارم: محسن بابایی

ناظر: اسماعیل صفیری

پارس جنوبی جم – ماشین سازی تبریز

داور: سیدوحید کاظمی

کمک ها: حسن ظهیری – براتعلی مولوی

کمک داوران اضافی: روح الله شریفی – عبدالنبی پورخلف

داور چهارم: محمد راهی

ناظر: رسول فروغی

*پنجشنبه ۱۴ آذر

استقلال تهران – شهرخودرو مشهد

داور: اشکان خورشیدی

کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان

کمک داوران اضافی: علی بای – سیدعلی اصغر مومنی

داور چهارم: محمد عطایی

ناظر: حسین عسگری

تراکتورسازی تبریز – شاهین شهرداری بوشهر

داور: سیدرضا مهدوی

کمک ها: امیررضا آشور ماهانی – هیوا بهمنی

کمک داوران اضافی: سعاد وفاپیشه – کیوان علی محمدی

داور چهارم: رامین بابایی

ناظر: حسین نجاتی

گل گهر سیرجان – نفت مسجد سلیمان

داور: موعود بنیادی فر

کمک ها: علی میرزابیگی – قهرمان نجفی

کمک داوران اضافی: احمد محمدی – میثم حیدری

داور چهارم: بهمن عبداللهی

ناظر: ایرج نظری

نساجی مازندران – فولاد مبارکه سپاهان

داور: محمدرضا اکبریان

کمک ها: آرمان اسعدی – ایوب غلامزاده

کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ – سعید رحیمی مقدم

داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا

ناظر: حیدر شکور

صنعت نفت آبادان – پیکان تهران

داور: علی صفایی

کمک ها: علیرضا ایلدروم – یوسف مغروری

کمک داوران اضافی: حسین زمانی – علی ابراهیمی

داور چهارم: محمدعلی پورمتقی

ناظر: مسعود مرادی

ذوب آهن اصفهان – پرسپولیس

داور: بیژن حیدری

کمک ها: محمدرضا منصوری – فرهاد مروجی

کمک داوران اضافی: کمیل غلامی – مرتضی منصوریان

داور چهارم: مهدی الوندی

ناظر: محسن ترکی


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه