ادامه بلاتکلیفی یک معاونت مهم در وزارت ورزش/ چرا جانشین داورزنی معرفی نمی‌شود؟

شناسه خبر: MjgwNTM /

با وجود گذشت بیش از سه هفته از قبول استعفای محمدرضا داورزنی از پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، هنوز جانشین از سوی مسعود سلطانی‌فر معرفی نشده است.

به گزارش اسلامیک اسپرت، 233 روز تا آغاز بازی‌های المپیک 2020 توکیو به‌عنوان مهمترین رویداد ورزشی دنیا باقی مانده و فدراسیون‌ها و ورزشکارانی که شانس حضور و موفقیت در این بازی‌ها را دارند، همه تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا بتوانند به‌عنوان نماینده ایران در سرزمین آفتاب حضور داشته باشند و خوش بدرخشند.

در مسیر موفقیت فدراسیون‌ها و ورزشکاران در سال قبل از المپیک، برخی از ارگان‌ها و نهادها نقش تأثیرگذاری در این موضوع دارند و با اقدامات و تصمیمات خود می‌توانند در این مسیر مؤثر واقع شوند. یکی از این نهادها، وزارت ورزش و جوانان است که معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در زیرمجموعه آن قرار دارد. در این معاونت حمایت‌ها و اقدامات زیادی از فدراسیون‌ها چه به‌صورت مادی و چه معنوی انجام می‌شود تا ورزشکاران بدون دغدغه راهی توکیو شوند.

این معاونت البته در حال حاضر بدون مسئول اصلی اداره می‌شود؛ چرا که معاون قبلی استعفا کرده و هنوز هم کسی جایگزین نشده است. از چند ماه قبل زمزمه‌هایی مبنی بر خداحافظی محمدرضا داورزنی از پست معاونت توسعه قهرمانی و حرفه‌ای شنیده می‌شد. برخی حواشی و البته تلاش‌ها برای حضور داورزنی در فدراسیون والیبال مسائلی بودند که پیرامون این مقام مسئول مطرح بود و سرانجام نیز رنگ واقعیت گرفت.

داورزنی روز 20 آبان ماه به‌علت نامزدی در انتخابات ریاست فدراسیون والیبال از سمت خود به‌عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان استعفا و نامه آن را تقدیم مسعود سلطانی‌فر کرد. قبول این استعفا از سوی وزیر ورزش فقط یک روز طول کشید.

از آن روز تاکنون 22 روز گذشته و هنوز معاونت قهرمانی بدون متولی مانده است، این در حالی است که مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش 25 آبان اعلام کرد که به‌زودی معاون جدید قهرمانی وزارتخانه معرفی خواهد شد.

حساسیت پست معاونت قهرمانی بسیار بالاست و فردی که این عنوان را در اختیار داشته، حتی بیشتر از وزیر ورزش در معرض مصاحبه‌ها و اظهارنظرها و حتی انتقادها قرار داشته است، حالا هم که کسی حضور ندارد و معرفی نشده، هرچند دیگر مسئولان این معاونت معتقدند که کارها روال عادی خود را طی می‌کند و مشکلی نیز فعلاً نیست.

با این حال هنوز مشخص نیست چرا وزیر ورزش با وجود گذشت 3 هفته از قبول استعفا هنوز فرد مورد نظر را معرفی نکرده است. موضوع مهم اطلاع سلطانی‌فر از جدایی داورزنی از چندی قبل بوده است. این‌که قرار است داورزنی در صورت حضور در انتخابات فدراسیون والیبال و نشستن روی صندلی ریاست عطای کار در وزارت ورزش را به لقایش ببخشد، موضوعی است که بارها در رسانه‌های مختلف به آن اشاره شد و قطعاً سلطانی‌فر نیز از شرایط باخبر بود، پس چرا او حتی فکری زودتر از موعد نکرد تا حالا شرایط کنونی رقم بخورد؟

همان‌طور که گفته شد، ورزش ایران روزهای مهمی را برای کسب سهمیه المپیک و موفقیت در این رویداد پشت‌سر می‌گذارد و نیاز است که تکلیف پست معاونت قهرمانی هرچه زودتر مشخص شود.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه