تمام حاشیه‌های داربی ۹۰ تهران

شناسه خبر: MjcxODA /

نودمین شهرآورد تهران در حالی از ساعت ۱۶ آغاز شد که حاشیه‌هایی قبل و هنگام برگزاری آن وجود داشت.

به گزارش اسلامیک اسپرت، داربی ۹۰ پایتخت از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی آغاز شد. این دیدار حاشیه هایی پیش از آغازش داشت که به شرح زیر است:

با وجود این که ورزشگاه آزادی در داربی‌های پایتخت تکمیل می‌شد، ورزشگاه برای داربی ۹۰ هنوز پر نشده و حدود ۱۶ هزار صندلی خالی در ورزشگاه آزادی وجود دارد. البته باید اشاره کرد که مسئولان بلیت‌فروشی این بازی تنها ۵۷ هزار بلیت الکترونیکی فروخته بودند.

با ورود بازیکنان استقلال و پرسپولیس به داخل زمین برای گرم کردن، هوادارانشان به شدت آن‌ها را تشویق کردند و در این بین کل‌کلی هم با یکدیگر داشتند.

بازیکنان حدود ۲۰ دقیقه قبل از آغاز بازی زمین را ترک کردند و پس از آن، چمن ورزشگاه آزادی آبیاری شد تا زمین آماده برگزاری داربی ۹۰ شود.

در آستانه آغاز بازی مراسمی برای بزرگداشت جانبازان دفاع مقدس برگزار شد که هواداران به شدت این جانبازان را تشویق کردند.

این دیدار مهمانان ویژه‌ای هم دارد که می‌توان به سفرای کشورهای ایتالیا، دانمارک، آرژانتین، برزیل اشاره کرد. نکته جالب، عدم حضور انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی است که دلیلش ناراحتی او به خاطر بلیت ندادن باشگاه استقلال به پرسپولیس بود.

داربی ۹۰ تهران با یک دقیقه سکوت به احترام عماد صفیاری، پسربچه‌ای که هفته قبل در اثر برق گرفتگی در ورزشگاه آزادی درگذشت، آغاز شد.

مارک ویلموتس پس از انجام مراسم ابتدایی بازی به داخل زمین آمد و با بازیکنان دو تیم سلام و احوال پرسی کرد. سرمربی تیم‌ملی در ادامه به سمت نیمکت استقلال و پرسپولیس رفت و با سرمربیان و اعضای دو تیم خوش و بش کرد. البته نزدیک بود ویلموتس در هنگام این کار مصدوم شود زیرا هنگامی که قصد بالا آمدن پله‌های نیمکت استقلال را داشت، پایش به لبه پله گیر کرد و زمین خورد.

سعید فتاحی، مسئول پرحاشیه برگزاری مسابقات سازمان لیگ زمانی که ویلموتس را همراهی می‌کرد به شدت از سوی هواداران استقلال مورد فحاشی قرار گرفت.

هواداران استقلال در همان ابتدای بازی شعاری علیه بیرانوند خواندند که واکنش دروازه‌بان پرسپولیس را به همراه داشت؛ او برای استقلالی‌ها دست تکان داد.

شجاع خلیل‌زاده زمانی که موعود بنیادی‌فر در دقیقه ۱۳ خطایی پشت محوطه جریمه پرسپولیس به نفع استقلال اعلام کرد، اعتراض زیادی به داور و کمک داور انجام داد. به همین دلیل داور تذکر جدی‌ای به او داد.

استقلالی‌ها همانند داربی قبل در نیمه نخست صاحب یک ضربه پنالتی شدند که دوباره قدر آن را ندانستند و از دست دادند. پس از دست رفتن ضربه پنالتی، شجاع خلیل‌زاده که خطای پنالتی را مرتکب شده بود و از ابتدای دیدار سوژه اصلی شعارهای هواداران استقلال بود، به آن‌ها واکنش نشان داد. این اقدام خلیل‌زاده باعث شد که داور او را به صورت جداگانه بخواهد و تذکر بسیار جدی‌ای برای دومین بار به او بدهد.

هنگامی که استقلال پنالتی‌اش را از دست داد، یکی از هواداران پرسپولیس در داخل cip خوشحالی کرد که واکنش شدید هواداران استقلالی مقابل این جایگاه را به همراه داشت اما با مداخله یگان ویژه این غائله ختم به خیر شد.

حسین کنعانی‌زادگان در دقیقه ۳۷ توپ اضافه‌ای که به داخل زمین آمده بود را به سمت هواداران استقلال شوت کرد که عصبانیت مرتضی تبریزی را به همراه داشت و مهاجم استقلال به سمتش رفت و کنعانی‌زادگان را هل داد. بلافاصله پس از این اتفاق بازیکنان دو تیم و داور وارد عمل شدند و مانع از ادامه دعوا شدند اما در همین زمان شی‌ای به سر کنعانی‌زادگان برخورد کرد و باعث شکسته شدن سر او شد. بنیادی‌فر پس از مداوا شدن کنعانی‌زادگان به او و تبریزی کارت زرد داد.

عارف غلامی و سیامک نعمتی در دقیقه ۴۳ قصد تصاحب کردن توپ را داشتند که با هم برخورد کردند و داور خطای بازیکن پرسپولیس را گرفت. این خطا که کمی مشکوک بود و حتی خطای بازیکن استقلال هم به نظر می‌رسید، عصبانیت کالدرون، سرمربی پرسپولیس را به همراه داشت و او به شدت به تصمیم بنیادی‌فر اعتراض کرد.

پرسپولیس در دقیقه ۴۹  نیمه اول صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که بنیادی‌فر اجازه زدن این ضربه را به سرخ‌پوشان داد. این اقدام بنیادی‌فر باعث شد که استراماچونی و دستیارانش نسبت به اتمام زمان بازی در نیمه نخست اعتراض کند.

دو هوادار پرسپولیس که در جایگاه CIP نشسته بودند و در هنگام از دست رفتن پنالتی استقلال خوشحالی کرده بودند در بین دو نیمه از این جایگاه خارج شدند.

پرسپولیس در همان ابتدای نیمه دوم صاحب یک ضربه کرنر شد. هنگامی که ترابی قصد ارسال این کرنر را داشت، شجاع خلیل زاده در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و پس از مدتی که بازیکنان دو تیم با داور و یکدیگر جر و بحث کردند، ماجرا تمام شد.

 مسعود ریگی در دقیقه ۵۹ ضربه‌ای به سمت دروازه استقلال زد که با برخورد به شجاع خلیل‌زاده به بیرون رفت. بازیکنان استقلال در این صحنه اعتقاد داشتند که شجاع با دستش توپ را به کرنر فرستاده است.

استقلالی‌ها از ضربه کرنری که به واسطه شوت ریگی بدست آورده بودند استفاده نکردند و در آفساید اسیر شدند. نکته جالب در این صحنه زمانی بود که همه بازیکنان ایستاده بودند اما سیاوش یزدانی نتوانست دروازه خالی پرسپولیس را باز کند.

از نکات عجیب این دیدار ضعیف بودن صدای گوینده ورزشگاه بود که هواداران از اتفاقاتی که لازم بود از سوی گوینده اعلام شود، مطلع نمی‌شدند.

 استراماچونی زمانی که تیمش در دقیقه ۸۱ گل خورد تصمیم به انجام دو تعویض گرفت تا با اضافه کردن قدرت تهاجمی تیمش بتواند بازی را به تساوی بکشد. او برای این کار علی دشتی و محسن کریمی را انتخاب کرد. البته این تعویض حواشی‌ای هم داشت و دو بازیکن استقلال به خاطر این که تابلوی تعویض با تاخیر آماده شد، به مسئولان برگزاری بازی اعتراض کردند.

 هواداران پرسپولیس پس از به ثمر رسیدن گل تیمشان یک نارنجک به داخل زمین پرتاب کردند و پس از آن به صورت ایسلندی تیمشان را تشویق کردند.

در دقیقه ۸۹ علی کریمی روی بازیکن پرسپولیس خطای شدیدی انجام داد و جلوی ضد حمله سرخ‌پوشان را گرفت. این خطا باعث شد که بنیادی‌فر با دادن کارت زرد دوم به کریمی، او را از زمین بازی اخراج کند. تلاش بازیکنان استقلال برای منصرف کردن داور جواب نداد.

 در دقیقه ۹۱ سیاوش یزدانی در گوشه زمین روی سیامک نعمتی خطا کرد که این خطا پایه‌ریز درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم بود. پس از این خطا فرشاد احمدزاده به سمت یزدانی دوید و با او درگیر شد و پس از آن با بازیکنان دیگر استقلال ضد و خورد داشت. پس از وقوع چنین صحنه‌ای استراماچونی بلافاصله وارد صحنه شد تا جلوی درگیری بیشتر را بگیرد اما موفق به این کار نشد. با این حال در ادامه با اضافه شدن افراد دیگر به خصوص کریم باقری این ماجرا تمام شد. پس از این درگیری بنیادی‌فر به احمدزاده و عارف غلامی، بازیکن تعویض شده استقلال کارت زرد نشان داد. تماشاگران استقلال هم در این بین فتاحی را مورد فحاشی قرار دادند.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه