موحد: از مردم تشکر می‌کنم که فراموشم نکرده‌اند؛ زبانم قاصر است

شناسه خبر: Mjc1NTg /

دارنده ۶ مدال طلای کشتی جهان و المپیک گفت: زبانم قاصر است از محبت مردمی که هنوز من را فراموش نکرده‌اند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، همزمان با رویارویی دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و «تا ثبت جهانی توس» در هفته اول لیگ برتر آزاد در سالن هفت‌تیر تهران، فدراسیون کشتی از عبدالله موحد، منصور برزگر و عباس جدیدی سه قهرمان سابق کشتی ایران و جهان تجلیل به عمل آورد.

بعد از این مراسم، قهرمان المپیک 1968 مکزیکوسیتی گفت: همیشه خود را مدیون مردم می‌دانم و از آنها تشکر می‌کنم که مرا فراموش نکرده‌اند. چون زمان که می‌گذرد، ‌آدم‌ها فراموش می‌شوند، ولی می‌بینم که مردم هنوز هم به همان شکل که کشتی می‌گرفتم، از من یاد می‌کنند. زبانم قاصر است از محبت آنها.

موحد در مورد تفاوت‌های کشتی امروز با روزگاری که او روی تشک مبارزه می‌کرد، تاکید کرد: زمان کشتی و فرم آن تغییر کرده است. قبل از اینکه ما کشتی بگیریم، زمان مبارزه 20 دقیقه بود، که بعدا 15، 12 و 9 دقیقه شد. امروز فنون کمتری به اجرا در می‌آید و البته کشتی‌گیران گناهکار نیستند.

موحد که تا پیش از 7 طلای حمید سوریان، رکورددار مدال طلا در بین ورزشکاران ایرانی بود، خاطرنشان کرد: دوست ندارم حرفی بزنم که از حقیقت به دور باشد. هر چه مسابقات بیشتری برگزار شود، روی کشتی ما تاثیرگذار است. از گردانندگان کشتی می‌خواهم که از قهرمانان مراقبت کنند، چون کسب مدال و اهتزاز پرچم کشور، همیشه باعث افتخار ماست و در برخی نقاط دنیا اصلا نمی‌دانند کشوری به نام ایران وجود دارد اما کشتی می‌تواند سرود ملی کشور را آنجا طنین‌انداز کند.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه