فرکی: تغییر تفکرات فنی برای تیم ملی امید خوب نیست

شناسه خبر: Mjc1NTU /

سرمربی تیم فوتبال پیکان می‌گوید کسانی که در موفقیت‌های فوتبال ملی خود را نقش اول می‌دانند باید مسوولیت شرایط این روزهای تیم ملی امید را هم بپذیرند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، حسین فرکی درباره وضعیت تیم فوتبال پیکان پس از گذشت شش هفته از لیگ برتر اظهار کرد: در بیش‌تر بازی‌ها نسبت به حریفمان بهتر عمل کردیم اما شانس کافی را نداشتیم که به گل برسیم و بتوانیم امتیازات زیادی را در جدول به دست بیاوریم. امتیازی که الان ما داریم کم‌تر از آن چیزی است که حق‌مان بوده و باید بیش از آن به دست می‌آوردیم. البته تلاش می‌کنیم در آینده نتایج بهتری بگیریم و شرایط‌مان را در جدول بهبود ببخشیم.

او در ادامه درباره تغییرات لیگ نوزدهم نسبت به لیگ هجدهم هم گفت: تغییراتی که فدراسیون فوتبال امسال در نحوه برگزاری مسابقات اعمال کرد باعث شد کمی بازی‌ها با تاخیر آغاز شود و به همین خاطر شاید مسوولان لیگ مجبور باشند با برگزاری فشرده بازی‌ها این تاخیر را جبران کنند البته از نظر فنی من معتقدم با وجود این که شش هفته از لیگ گذشته اما تیم‌ها هنوز یکدیگر را نشناختند و قطعا با ادامه بازی‌ها و شناخت تیم‌ها از یکدیگر بازی‌های جذابتری را خواهیم دید. تاخیری که در ابتدای لیگ ایجاد شد شاید در آینده روی نتایج برخی از تیم‌ها تاثیر بگذارد چون برخی از تیم‌ها کارشان را زود شروع کردند و به همین خاطر به عقب افتادن بازی‌ها برنامه‌های آن‌ها هم دچار تغییر شد.

سرمربی تیم پیکان در پاسخ به این سوال که آیا الزاماتی که فدراسیون فوتبال اجرایی کرده توانسته نظم و انضباط کافی را به نحوه برگزاری بازی‌ها بدهد یا خیر؟ اظهار کرد: ما لیگ را با تاخیر آغاز کردیم تا الزاماتی که AFC خواسته بود را اجرایی کنیم. شاید آن چیزی که می‌خواستیم به طور ۱۰۰ درصد حاکم نشد چون در برخی از ورزشگاه‌ها هنوز با مشکل رو به رو هستیم اما همین که فدراسیون تلاش کرد این الزامات را اجرایی کنند یک گام به جلو برداشته است. البته من معتقدم کاری که امسال فدراسیون و سازمان لیگ پیگیری می‌کنند را باید چند سال قبل اجرایی می‌کردند اما در کل این الزاماتی که انجام می‌شود مطمئنا به نفع فوتبال و  لیگ ایران است.

او در ادامه به وضعیت تیم ملی امید در چندروز اخیر اشاره کرد و اظهار کرد: متاسفانه این تیم دچار حواشی‌های زیادی شده است. من به عنوان یک مربی ایرانی آرزو دارم تیم ملی امیدمان طلسم چندین ساله را بشکند و به المپیک صعود کند. اما متاسفانه درباره تیم ملی امید همه می‌دانند مشکلاتی را داریم. تفکراتی که از ابتدا آقای کرانچار، مجیدی و در ادامه استیلی داشته‌اند قطعا بازیکنان را دچار مشکل می‌کند چون این تغییر تفکرات فنی برای تیم خوب نیست. فدراسیون فوتبال باید از همان ابتدا برنامه درستی برای تیم ملی امید تنظیم می‌کرد. ما دوست نداریم شاهد این اوضاع و احوال باشیم چون تیم ملی امید پیشتوانه تیم بزرگسالان است. باید بیش از این  به این تیم توجه می‌شد که متاسفانه نشده است.

او در پاسخ  به این سوال که چه کسی مقصر شرایط این روزهای تیم ملی امید است اظهار کرد: در فوتبال یک موفقیت داریم و یک ناکامی. آن جای که موفق می‌شویم و نتایج خوبی می‌گیریم برخی می‌آیند و خودشان را مسوول این نتایج می‌دانند. در موفقیت‌ها همه می‌خواهند آن موفقیت‌ها را به نام خود تمام کنند اما درباره مقصران شرایط این روزهای تیم ملی امید باید بگویم آن‌هایی که خودشان را در موفقیت‌ها نقشه اول می‌دانند الان هم باید درباره وضعیت این روزهای تیم امید خودشان را مسوول بدانند. نمی‌توانیم بگویم یک شخص یا یک گروه مقصر است مجموعه اتفاقاتی که رخ داده باعث شده تیم ملی امید شرایط خوبی را در حال حاضر نداشته باشد.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه