ادامه فعالیت سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی؛ بدون حکم، بدون قرارداد

شناسه خبر: Mjc1MzM /

سرمربیان تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران حدود ۱۰ ماه مانده به المپیک ۲۰۲۰ همچنان بدون حکم و بدون قرارداد به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، مسابقات قهرمان کشوری کشتی آزاد و فرنگی در روزهای پایانی دو هفته اخیر در دو شهر بیرجند و بندر امام خمینی (ره) به انجام رسید و نفرات برتر این رقابت‌ها طبق دستورالعملی که از سوی مدیران فنی تیم های ملی اعلام شد، سهمیه حضور در جام بین المللی تختی را دریافت کردند.

نکته جالب یا شاید عجیب ماجرا، غیبت غلامرضا محمدی و محمد بنا در دو مسابقه بود. سایر اعضای کمیته فنی انتخاب شده برای مسابقات قهرمان کشوری، در محل برگزاری مسابقات حضور داشتند اما سرمربیان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی بزرگسالان غایب مسابقات بودند و در این خصوص شایعات زیادی مطرح شد.

در مورد غیبت غلامرضا محمدی، مدیر تیم های ملی کشتی آزاد عنوان کرد که وی به دلیل بیماری به بیرجند نرفته و در خصوص غیبت محمد بنا نیز مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی بیماری فرزندش را دلیل غیبت در خوزستان اعلام کرد، البته سرمربی تیم ملی فرنگی برخلاف محمدی که روز شنبه در دیدار با وزیر حاضر شد، در این نشست غایب بود تا شایعات استعفا و یا قهر او بار دیگر قوت بگیرد.

با توجه به اینکه هر دو مربی در زمان سرپرستی حمید بنی‌تمیم، حکم بدون تاریخی از سرپرست فدراسیون کشتی دریافت کردند و البته در آن مقطع عنوان شد که هر دو تا المپیک 2020 سرمربی تیم های ملی آزاد و فرنگی ایران خواهند بود، به نظر می‌رسید رئیس جدید فدراسیون کشتی بعد از انتخابات برای آنها حکم جدیدی صادر کند، اما هرگاه در این خصوص از علیرضا دبیر سوال پرسیده شد، او اعلام می‌کرد که بنا و محمدی بزرگان کشتی ایران هستند و برای ادامه کار، نیازی به حکم ندارند.

هر دو مربی نیز کار را تا مسابقات جهانی 2019 قزاقستان ادامه دادند و در این خصوص صحبت دیگری مطرح نشد، اما بعد از جهانی، به نظر می‌رسد وقت صدور حکم فرا رسیده تا سرمربیان تیم‌های ملی ایران، در 10 ماه باقی مانده تا المپیک، بدون دغدغه و با تمرکز لازم، کار آماده‌سازی تیم‌های ملی را طبق برنامه‌های تعریف شده، دنبال کنند.

با توجه به انتخاب دو مدیر فنی نام آشنا که پیش از این در حوزه فنی و سرمربیگری تیم های ملی ورود داشته و همیشه از گزینه‌های هدایت تیم ملی محسوب می‌شدند طبیعتا اگر قرار به ادامه همکاری با غلامرضا محمدی و محمد بنا باشد، صدور حکم سرمربیگری برای آنها تا المپیک 2020 توکیو، می‌تواند از حاشیه‌هایی که این روزها در خصوص کادرفنی تیم‌های ملی مطرح است، بکاهد. هم اکنون محسن کاوه و حسن رنگرز به ترتیب به عنوان مدیر فنی آزاد و فرنگی فعالیت می‌کنند.

در کنار این موارد معرفی حسن یوسفی افشار به عنوان رئیس انستیتو بین المللی کشتی، با توجه به اینکه او در این سال‌ها منتقد شماره یک محمد بنا بوده، نمی‌تواند باب میل سرمربی تیم ملی فرنگی باشد.

با وجودی که مدیر فنی تیم ملی فرنگی با اطمینان از ماندن محمد بنا تا المپیک 2020 توکیو صحبت می‌کند، اگر حکم جدیدی برای محمد بنا و همچنین غلامرضا محمدی صادر نشود، همچنان خیلی‌ها این استنباط را دارند که تا پیش از آغاز اردوهای تیم ملی که بعد از لیگ جهانی و جام جهانی فرنگی خواهد بود، احتمال هرگونه و تحولی در کادرفنی تیم های ملی وجود خواهد داشت. صدور حکم برای این دو مربی می‌تواند لااقل حاشیه‌های مربوط به کادرفنی تیم‌های ملی را از بین ببرد.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه